Mēbeļu izmantošanas noteikumi
Mēbeļu ārējais izskats un funkcionalitāte ir atkarīga no apstākļiem, kādos tās laika gaitā tiks izmantotas. Lai pēc iespējas ilgāk saglabātu mēbeļu izskatu un funkcionalitāti, ir obligāti jāievēro SOFAFORMA (saukta arī par “pārdevēju” vai UAB “Ažuona”) mēbeļu lietošanas un apkopes noteikumi:
- Mēbeles jāizmanto atbilstoši to funkcionālajam mērķim. Pircējs ir atbildīgs par to mēbeļu kvalitāti, kuras netiek izmantotas paredzētajam mērķim.
- Aizliegts izmantot mēbeles kā paaugstinājuma vai atbalsta līdzekli un kāpt uz tām.
- Visas pārdodamās mēbeles ir oriģinālajā iepakojumā. Pēc mēbeļu izpakošanas jāpārbauda, vai ir visas montāžai nepieciešamās detaļas. Izpakošanas un mēbeļu montāžas laikā jāizvairās no priekšmetiem, kas varētu sabojāt izstrādājumu.
- Mēbeles jāsamontē instrukcijā norādītajā kārtībā un secībā, izvairoties no neuzmanīgām kustībām.
- Aizsargplēve (ja tāda ir) jānoņem tikai pēc tam, kad mēbeles ir pilnībā samontētas, jo tā pasargā mēbeles no ārējiem bojājumiem transportēšanas un montāžas laikā.
- Ņemot vērā, ka laikapstākļi un vides ietekme tieši ietekmē mēbeļu stāvokli, izskatu, kvalitāti un darbību, un lai izvairītos no krāsotās virsmas ātras novecošanās un koka elementu deformācijas, mēbeles ir jāaizsargā no intensīvas gaismas, mitruma un temperatūras iedarbības. Mēbeles jāaizsargā no ilgstošas tiešas saules gaismas iedarbības, jo tā var negatīvi ietekmēt izstrādājuma krāsu.
- Iekšējā apgaismojuma avots nedrīkst atrasties tuvāk par 20 cm no mēbeļu sastāvdaļām.
- Telpā, kurā mēbeles tiek izmantotas, relatīvajam gaisa mitrumam jābūt 40-70%. Jāizvairās no ļoti augsta vai ļoti zema relatīvā mitruma, jo tas laika gaitā var izraisīt mēbeļu elementu deformāciju (uzbriešanu, izžūšanu, noslāņošanos).
- Ļoti augstas vai ļoti zemas temperatūras, kā arī lieli temperatūras kontrasti var būtiski bojāt mēbeles vai to daļas. Mēbeles ir paredzēts uzglabāt un lietot tikai tādās dzīvojamās telpās, kurās nav pēkšņas temperatūras un/vai mitruma svārstības. Mēbeles nav paredzētas lietošanai ārpus telpām. Mēbeļu darba temperatūra ir +15 °C – +25 °C. Mēbeļu daļas nedrīkst atrasties tuvāk par 1 m no siltuma avota (ieskaitot apkures ierīces). Aizliegts mēbeļu un citu priekšmetu kontakts temperatūrā virs 50°C.
- Mēbeles jāaizsargā no: tiešiem saules stariem; tiešas mēbeļu virsmu pakļaušanas tvaika iedarbībai; mehāniskiem triecieniem (triecieniem, skrāpējumiem utt.); šķidrumu iedarbības (slapjas virsmas nekavējoties jānosusina); pēkšņām temperatūras izmaiņām; augstām temperatūrām, piemēram, nenovietojiet karstus traukus tieši uz darba virsmas; atklātas liesmas. Krāsotas MDF (vidēja blīvuma kokšķiedru plātnes) un citas mēbeļu virsmas ir īpaši jutīgas pret mehānisku iedarbību.
- Lamināta skaidu plātnes (LMDP) mēbeles nelabvēlīgi ietekmē tieša saskare ar ūdeni. Uzturot no LDFP izgatavotas mēbeles, vislielākā uzmanība jāpievērš paneļa malām (cant), jo ūdens iekļūšana var bojāt paneli.
- Uz mēbelēm ir aizliegts lietot ķīmiski aktīvas vielas (koncentrētus sārmus, skābes, atšķaidītājus utt.). Pat īslaicīga šādu šķidrumu iedarbība var radīt kaitējumu ne tikai mēbeļu virsmām un mehānismiem, bet arī jūsu veselībai.
- Mēbeļu kopšanai izmantojiet tikai īpašus tīrīšanas līdzekļus.
- Netīrumus un mitrumu no mēbeļu virsmas var notīrīt tikai ar mīkstu drānu (plīša, flaneles u. c.) vai izmantojot īpašas mēbeļu kopšanai paredzētas salvetes. Nedrīkst izmantot lupatas un lupatiņas, kas satur abrazīvas daļiņas, jo tās var sabojāt krāsu un laminātu.
- Lai notīrītu sausus netīrumus, maigi notīriet mēbeles ar sausu drānu vai suku ar mīkstiem sariņiem.
- Tīriet mēbeles tikai ar apļveida kustībām, spēcīgi nespiežot drānu. Spēcīga berzēšana var sabojāt mēbeles.
- Ja mēbeles ir slapjas, tās ir aizliegts žāvēt ar fēnu.
- Uz mēbeļu virsmas ir aizliegts turēt nenotīrītus jebkādas izcelsmes netīrumus.
- Viegli tīrāmus traipus var notīrīt tikai ar tīru, ar ūdeni samitrinātu drānu, un samitrinātā virsma rūpīgi jānoslauka ar tīru, sausu drānu. Mēbeļu tīrīšanas līdzekļus drīkst lietot tikai uz mēbeļu lietotāja atbildību pēc tam, kad līdzeklis ir izmēģināts neredzamā vietā.
- Metāla virsmas jātīra tikai ar speciāliem tīrīšanas līdzekļiem, kas nesatur cietas daļiņas un balinošas īpašības.
- Hromētas vai nerūsējošā tērauda virsmas tīriet tikai ar īpašiem šim nolūkam paredzētiem tīrīšanas līdzekļiem. Ilgstoša mēbeļu vai atsevišķu mehānismu un piederumu metāla apdares pakļaušana mitrā vidē var izraisīt koroziju.
- Mēbeles jāaizsargā no mehāniskiem bojājumiem, un mēbeļu tīrīšanai nedrīkst izmantot asus priekšmetus.
- Mājas apstākļos uz dažām virsmām var rasties virsmas bojājumi vai skrāpējumi.
- Mēbeles nedrīkst stumt. Mēbeļu pārvietošana novērsīs iespējamus grīdas bojājumus. Pārvietojot mēbeles, to kājas var saskrāpēt grīdas virsmu.